Dukes Place – Hong Kong Telecom

Dukes Place, Hong Kong'un en gözde semtlerinden biri olan Jardine's Lookout'ta bulunan bir birinci sınıf inşaat projesidir. Kavisli cam dış cephesi ve şampanya rengi metalik çizgilerle tamamlanan çarpıcı dış görünümü, tekrarlanan İtalyan taşıyla birlikte bu metropolde milyonlarca insan arasından sıyrılan muhteşem bir binayı ortaya çıkarır. Hong Kong Telecom şirketinin projesi, talepkar müşterilerine 260m2'den 631.7m2'ye kadar değişen boyutlarda 16 bireysel konut biriminde olağanüstü bir yaşam deneyimi sunar. Toplam 5574.2m2 alan üzerine kurulmuştur.

Altı iki katlı dairede özel lüks ve konfor, ubisys'in akıllı ev sistemine entegre edilen yüksek kaliteli mobilyalarla tamamlanır. Işıklı anahtarların arkasına veya duvar veya tavan prizlerine gizlenmiş olan tüm görünmez bileşenler, G1 geçit noktası aracılığıyla bağlanır. G1, akıllı ev sisteminin kalbidir ve dış dünya ile sorunsuz iletişim için önemli bir faktördür. ubisys her daireye toplam 150 modül kurdu. Tüm cihazlar, ubisys Smart Home uygulaması kullanılarak herhangi bir yerden kontrol edilebilir. Bu sayede, sakinler evde gerçekleşen tüm süreçleri dışarıdan izleyebilir.

Büyük alanda mükemmel ağ bağlantısını garanti etmek için, projeye entegre edilmiş olan radyo ağlı ubisys yönlendiricileri R0 (Zigbee) verilerini uzun mesafelerde bile sorunsuz bir şekilde ileten üstün özelliklere sahiptir. HKT Kulesi'nin olağanüstü manzarası ve ışık dolu odaları belirleyici avantajlarıdır. Bu durumda, Shutter Control J1 istenen mahremiyeti sağlar. Bu bileşen, kurulu panjurları kontrol etmek için kullanılır. Ayrıca, ubisys uygulamasında kanat açıları gibi ince ayarlar yapılabilir. Doğal gün ışığı olmasa bile, çok katlı konut birimleri özel atmosferleriyle büyüleyicidir. Bu durumu sağlayan ise, yüksek kaliteli elemanları benzersiz bir ışıkla banyo yapan universal dimmer D1'dir. Her durum için uygun bir atmosfer yaratmak için, ubisys Smart Home uygulamasında cihaz durumlarını içeren sahneler ve gruplar önceden yapılandırılabilir. Yüksek fiyatlı dairelerde, devre kesici S2 birkaç kez de kurulmuştur. Bu, sakinlerin sadece bir anahtar ile iki bağımsız aydınlatma grubunu kontrol etmelerine olanak tanır. Diğer akıllı cihazlar, kurulu kontrol ünitesi C4 kullanılarak bina kontrol sistemi üzerine eklenilebilir.

Kullanıcılar, ürünlerin Zigbee 3.0 sertifikalı olması kaydıyla, akıllı ev sistemlerine üçüncü taraf cihazlar entegre etme seçeneğine sahiptir. Ubisys sisteminin esnekliği, proje tamamlanmadan önce bile değerini kanıtlamıştır. Tüm modüller çiftli montaj yapıldığından, ek kablolar gerekmemiştir. Bu, inşaat aşamasında dikkate alınması gerekmeyen ek işler anlamına gelir ve lüks inşaatın talepkar müşterilerinin bireysel yaşam istekleri için daha fazla esneklik sağlanmıştır. Geriye dönük olarak donanım ekleme olasılığı sayesinde, her ilgi grubu eşit şekilde dikkate alınabilmiş ve inşaat projesi herkesin memnuniyetine göre gerçekleştirilebilmiştir.