VIVAWEST – Hermannshöhe, Bochum

Kuzey Ren-Vestfalya'nın önde gelen konut sağlayıcılarından biri olan VIVAWEST, ubisys technologies GmbH ile işbirliği yaparak Bochum'daki Hermannshöhe'de 89 benzersiz konut birimi oluşturdu. Daireler, yüksek konfor ve modernlikleriyle özellikle dikkat çekmektedir. Şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle, yedi binadan oluşan 5600 m2'lik geniş alan, merkezi ve sessiz bir konumu yüksek yaşam standartlarına önem veren bekarlar, çiftler ve aileler için cazip hale gelmektedir. Tüm konut birimleri, önceden yapılandırılmış bir ubisys Akıllı Ev Sistemi ile donatılmıştır. Ubisys tarafından kurulan bileşenler, mülkün yüksek kaliteli mobilyalarına mükemmel bir şekilde uyum sağlar ve tamamen yeni bir yaşam deneyimi yaratır.

Sakinlerin Akıllı Evlerini kullanmalarını kolaylaştırmak için, ubisys'in teknik destek ekibi yerinde bina kontrol sistemi tasarladı. Kurulumcu, bileşenleri ilgili dairenin Akıllı Ev ağına entegre etmeden önce tüm bileşenlere isim verdi. Tüm bileşenler kurulumcu tarafından zaten isimlendirilmiş ve ilgili dairenin Akıllı Ev ağına entegre edilmiştir. Bu şekilde, taşındıktan hemen sonra tüm cihazlar devreye alınabilir ve kiracılar bina kontrol sisteminin tam konforunun keyfini çıkarır.

Yaşam ve yemek alanında ve açık mutfakta yer alan ubisys Universal Dimmer D1, gömme kutularda kurulu olarak yüksek bir konfor sağlar. Kiracılar, önceden cihaz durumlarını bireysel olarak tanımlayabilir, örneğin ışığın açılma seviyesini %70 olarak belirleyebilir. ubisys Akıllı Ev uygulamasında "Sahneler" altında özellikler kolayca ayarlanabilir ve çağrılabilir. "Yangın/hırsızlık" gibi önceden kurulu sahneler sayesinde, ubisys Akıllı Ev Sistemi, güvenlik açısından geleneksel bir alarm sistemine göre avantajlar sunar. Manyetik kontaklarla donatılan pencereler ve kapılar ile giriş alanındaki akıllı hareket sensörü, izinsiz girişlere karşı koruma sağlar.

Bir girişimde bulunulduğunda, "evden uzakta" durumu etkinleştirilmişse, sakini hemen akıllı telefonunda ubisys Akıllı Ev uygulaması aracılığıyla bildirimler alır. Bir girişimde bulunulduğunda bildirimleri akıllı telefonda almak için sakini, ubisys Akıllı Ev uygulamasında veya alarm tuş takımında "evden uzakta" durumunu belirlemelidir. Sahneler tetiklendiğinde, tüm perdeler anında yükselir ve her bir aydınlatma cihazı açılır. Aynı zamanda, dairedeki tüm duman dedektörleri alarm sesi çıkarır.

Gerektiğinde, kiracı, evde bulunmadığı zamanlarda bile dairede gerçekleşen faaliyetleri takip edebilir, çünkü uygulamada entegre cihazların durumunu görüntüleyebilir.

Taşınırken, ubisys zaten kiracılar için bir bağlantı önceden kurmuştur. Dairedeki tüm aydınlatmalar, giriş kapısının yanında bulunan merkezi bir anahtar aracılığıyla kolayca çalışır. Bu sayede kiracılar, evlerinden ayrılırken ışığı kapatmayı unutmamaları garanti altına alınır.